.Nowoczesna w Ostródzie w sprawie skutków reformy edukacji

Comment

Wydarzenia
Polub, udostępnij lub obserwuj:

11 września w imieniu zatroskanych mieszkańców miasta, wystosowaliśmy do Burmistrza Ostródy pismo dotyczące sytuacji w ostródzkich szkołach po wprowadzeniu niedawnej reformy systemu oświaty.

Zgodnie z zapowiedziami i obietnicami składanymi przy okazji podsumowania akcji Mapa Potrzeb Mieszkańców Ostródy, bacznie przyglądamy się temu, co dzieje się w naszym mieście. W najbliższej przyszłości zamierzamy występować do miasta z zapytaniami w innych, ważnych dla mieszkańców Ostródy sprawach, które sygnalizowali oni w czasie organizowanych przez nas spotkań i konsultacji. Zapraszamy też do kontaktu z biurem .Nowoczesnej w innych tematach, które nurtują Ostródzian – jesteśmy do Waszej dyspozycji.

W piśmie czytamy: “Jako zaangażowani obywatele i członkowie koła partii .Nowoczesna w Ostródzie czujemy się odpowiedzialni za funkcjonowanie lokalnej społeczności i uważamy, że naszym obowiązkiem jest stanie na straży interesu społecznego oraz zabieranie głosu w ważnych dla ogółu mieszkańców naszego miasta sprawach. Zwracają się do nas zaniepokojeni Ostródzianie informując o swoich obawach o dalsze losy swoje i swoich dzieci w związku z wprowadzeniem ostatniej reformy systemu edukacji. Już wcześniej docierały do nas doniesienia informujące o tym, że jeszcze przed wprowadzeniem reformy były w Ostródzie szkoły zarządzane w sposób niekompetentny, więc tym bardziej w obliczu połączenia 4 placówek (dwóch podstawowych i dwóch gimnazjalnych) obawiamy się, że te negatywne zjawiska mogą ulec nasileniu, zwłaszcza, jeśli doszło do redukcji etatów pedagogicznych i administracyjnych przy jednoczesnym znacznym wzroście liczby uczniów. W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o udzielenie informacji, o ile zmniejszyła się liczba etatów pedagogicznych i administracyjnych w placówkach oświatowych w Ostródzie w roku szkolnym 2017/2018 w porównaniu do poprzedniego roku szkolnego? I jakie są plany związane z redukcją etatów pedagogicznych i administracyjnych w roku szkolnym 2018/2019.”

Z odpowiedzi uzyskanej od burmistrza wynika, że w Ostródzie nie ubyło tzw. etatów przeliczeniowych, ale wiedzeni przeczuciem sprawdziliśmy tę informację także w Powiatowym Urzędzie Pracy, gdzie okazało się, że od nowego roku szkolnego zarejestrowana 38 osób bezrobotnych, które wcześniej pracowały w ostródzkich placówkach oświatowych. Nasuwa się pytanie, czy liczą się ludzie czy etaty przeliczeniowe, bo my tu widzimy jednak pewną sprzeczność?

Polub, udostępnij lub obserwuj:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij, powiadom swoich znajomych!

Facebook
Google+
http://www.waldemargraczyk.pl/2017/10/19/nowoczesna-w-ostrodzie-w-sprawie-skutkow-reformy-edukacji