Spotkanie członków i sympatyków .Nowoczesnej w Ostródzie

Comment

Wydarzenia
Polub, udostępnij lub obserwuj:

16 lutego 2017r. odbyło się pierwsze otwarte spotkanie członków i sympatyków partii .Nowoczesna w Ostródzie. Wzięło w nim udział około 40 osób z całego powiatu. Gośćmi specjalnymi byli: poseł na Sejm z ramienia partii wywodzący się z regionu Warmii i Mazur, Mirosław Pampuch oraz Katarzyna Królak, przewodnicząca zespołu „Edukacja, Nauka, Młodzież” sieci eksperckiej Nowoczesnej „Lepsza Polska” w regionie warmińsko-mazurskim.

W pierwszej części spotkania Mirosław Pampuch przedstawił program .Nowoczesnej w skali ogólnopolskiej. “Sprawniejsze, lepiej zorganizowane państwo, w którym każdy będzie miał poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa. Rozwój gospodarczy oparty na przedsiębiorczości i własności prywatnej, który służy poprawie jakości życia. Wspólnota wolności, w której każdy czuje się godny i potrzebny. Nowoczesny patriotyzm, kraj który łączy a nie dzieli. To wizja nowego ładu, który Nowoczesna proponuje w swoim programie.” – tłumaczył Pampuch – “Program Nowoczesnej zawiera też dużo propozycji w sferze społecznej, m.in. w zakresie zwiększenia dzietności, pomocy rodzinie, poprawy dostępności do żłobków i przedszkoli, zmniejszenia kolejek, aktywizacji kobiet, seniorów, młodzieży i długotrwale bezrobotnych” – wyjaśniał Pampuch.

Katarzyna Królak mówiła na temat sytuacji szkolnictwa wobec wprowadzanej przez PiS reformy edukacji. “Nie uważamy, że obecnie istniejący system edukacyjny w Polsce jest doskonały, owszem wymaga zmian, jednak zmian nie tyle strukturalno-organizacyjnych, co jakościowych – mówiła podczas spotkania Królak. – “Tymczasem to, co proponuje PiS jest szkodliwe dla całej społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli, rodziców, a także dla organów prowadzących placówki. Nie wiemy też według jakiej podstawy programowej będą się uczyły nasze dzieci, czy nie będzie z listy lektur wykreślony Gombrowicz, bo był homoseksualistą albo Tuwim, bo był żydowskiego pochodzenia. Obawiam się, że to na rodziców spadnie obowiązek uczenia historii i tłumaczenia, jak było w Kielcach, w Jedwabnem i dzięki komu Polska zawdzięcza wejście do Unii Europejskiej” – wyjaśniała Królak.

Ja, jako przewodniczący Koła .Nowoczesnej w Ostródzie poruszałem tematy istotne z punktu widzenia lokalnej społeczności. Zachęcałem także Ostródzian do integrowania się wokół najważniejszych spraw na szczeblu krajowym – obrony niezawisłych sądów, praw kobiet – poprzez udział w marszach i protestach oraz dawanie świadectwa prawdzie w codziennych kontaktach i sytuacjach. Wyraziłem także troskę o los nauczycieli, którym grozi utrata pracy w związku z wdrażaniem reformy edukacji. Zapowiedziałem, że będziemy bacznie obserwować, jak reforma będzie wdrażana w Ostródzie i czy nie pójdą za nią masowe zwolnienia nauczycieli.

Program .Nowoczesnej dla Ostródy ma wyjść nie od nas, ale od mieszkańców, dlatego zapraszam wszystkich do włączenia się w jego tworzenie. Dzięki systemowi konsultacji społecznych, nad którym rozpoczynamy prace, mieszkańcy będą mogli zaopiniować kosztowne inwestycje, jak stadion lekkoatletyczny, a środki będzie można przeznaczać na realizację projektów opartych o realne ich potrzeby, jak na przykład budowa kolejnego żłobka, zadbanie, by w szkołach podstawowych powstały pracownie tematyczne do nauki biologii, fizyki i chemii,

Polub, udostępnij lub obserwuj:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij, powiadom swoich znajomych!

Facebook
Google+
http://www.waldemargraczyk.pl/2017/10/19/przykladowy-wpis