Rok 2018 Rokiem Praw Kobiet

Comment

Informacje
Polub, udostępnij lub obserwuj:

Rok 2018 na wniosek Nowoczesnej został ustanowiony Rokiem Praw Kobiet. Okazją do tego jest przypadająca 100 rocznica uzyskania praw wyborczych przez Polki w II Rzeczpospolitej.

Nowoczesna przygotowała z tej okazji szereg inicjatyw. W Sejmie posłanki i posłowie Nowoczesnej przygotują ustawy, wzmacniające prawa kobiet: o świadomej prokreacji, o przemocy ekonomicznej, o ochronie przed dyskryminacją ze względu na płeć i tożsamość płciową oraz ustawę ułatwiającą ściganie za mowę nienawiści w internecie.

Chcemy, aby Rok Praw Kobiet był obchodzony nie tylko w Sejmie, ale przede wszystkim był świętem Polek w całym kraju. Chcemy rozmawiać z kobietami w całej Polsce o ich sukcesach, ambicjach i problemach. Ruszamy z serią debat, pierwsze spotkanie odbyło się już w Nowej Soli, następne będzie w Piotrkowie Trybunalskim. Zachęcamy wszystkich naszych sympatyków do udziału w tych spotkaniach.

Chcemy, aby w każdej gminie powstała Rada Kobiet jako organ doradczy i opiniotwórczy wobec lokalnych władz, pilnujący aby interesy kobiet były uwzględniane w polityce samorządowej. Zapraszam wszystkie, chcące zaangażować się Panie do kontaktu z nami – stwórzmy razem Radę Kobiet w Ostródzie.

Więcej informacji o aktywnościach związanych z Rokiem Praw Kobiet i tym, jak można w nich uczestniczyć, będzie pojawiać się na stronie Nowoczesna Kobieta.

Polub, udostępnij lub obserwuj:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij, powiadom swoich znajomych!

Facebook
Google+
http://www.waldemargraczyk.pl/2018/02/07/rok-2018-rokiem-kobiet