Standaryzacja BIP i zakaz wydawania propagandowej prasy kontrolowanej przez włodarzy

Comment

Informacje
Polub, udostępnij lub obserwuj:

Z jednej strony mamy Biuletyny Informacji Publicznej, które są prowadzone w niespójny sposób, a z drugiej lokalne magazyny wydawanie przez władze samorządowe – w pełni przez nie kontrolowane i stanowiące typową tubę propagandową. W efekcie mieszkańcy są pozbawieni dostępu do prawdziwych i rzetelnych informacji o stanie gminy. Dlatego też w planach mamy ujednolicenie i standaryzację BIP oraz uniemożliwienie wydawania własnej pracy przez samorząd.

Standaryzacja Biuletynów Informacji Publicznej

Brakuje spójności i aktualizacji BIP-ów, a są one głównymi źródłami informacji o sytuacji samorządu. Każda JST (oraz jej jednostki organizacyjne) prowadzi je na swój sposób, co uniemożliwia porównywanie gmin. Aby BIP-y mogły stać się rzetelnym źródłem informacji, zawrzemy w nich dane o strukturze organizacyjnej gminy, jej mieniu (posiadany majątek), kadrach (wykaz stanowisk w urzędzie i jednostkach podległych gminie, w tym spółkach komunalnych) oraz działaniach każdej JST (uchwały rady, wykonanie budżetu), podane w ujednoliconej i czytelnej formie.

Uniemożliwienie wydawania własnej prasy przez samorząd

W założeniu media lokalne miały pełnić funkcję organu obywatelskiego, kontrolującego włodarzy. Tymczasem, ponieważ najczęściej ich wydawcą jest sama gmina, stały się narzędziem propagandy ratusza. Przyjmiemy więc zakaz wydawania własnej prasy lokalnej przez organy JST oraz powołamy fundusz wspierający media lokalne, powstające oddolnie, będące inicjatywą mieszkańców.

Polub, udostępnij lub obserwuj:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij, powiadom swoich znajomych!

Facebook
Google+
http://www.waldemargraczyk.pl/2018/08/07/standaryzacja-bip-i-zakaz-wydawania-propagandowej-prasy-kontrolowanej-przez-wlodarzy