WSPÓŁPRACA SIĘ OPŁACA

Comment

Wydarzenia
Polub, udostępnij lub obserwuj:

Na wyjazdowym posiedzeniu Komisji Rozwoju i Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej w Ostródzie, które odbyło się nietypowo w Urzędzie Gminy Ostróda, udało się wypracować porozumienie:

1. Odpady z placów i ulic miasta Ostródy rozrzucane wokół kontenerów i wiat zostaną posprzątane przed Świętami Bożego Narodzenia na koszt Związku Gmin „Czyste Środowisko” i Przedsiębiorstwa „KOMA”.

2. Wszyscy uczestnicy spotkania zgodnie potwierdzili, że odpowiedzialność za usuwanie odpadów ciąży na każdym z nas – mieszkańcach, a samorząd czy związek Gmin oraz Operator działają na zlecenie i w imieniu mieszkańców.

3. Zostanie ponownie przeprowadzona akcja edukacyjna jak segregować odpady, nie tylko dzieląc je na poszczególne frakcje, ale np. jak ważne jest zgniatanie butelek plastikowych, kartonów, zmniejszając w ten sposób ich objętość. Niby takie proste a wielu z nas tego nie robi.

4. Burmistrz Miasta Ostródy umożliwi wspólnotom mieszkaniowym postawienie wiat, w których będą gromadzone odpady kilku wspólnot, co skutecznie ograniczy liczbę najmniejszych, nieefektywnych pojemników.

5. Straż Miejska w Ostródzie zostanie zobowiązana do prowadzenia szczegółowych kontroli i monitorowania miejsc składowania w celu ukarania sprawców „podrzucania” odpadów.

6. Jeżeli chcemy uniknąć drastycznych podwyżek, utrzymując cenę za wywóz odpadów na poziomie 22 zł, a jest to cena najniższa w naszym województwie (Kętrzyn płaci 30 zł a Giżycko 27 zł) to musimy Wszyscy odpowiedzialnie segregować i uczciwie zgłaszać ile wytwarzamy odpadów. 7. Związek Gmin „Czyste Środowisko” rozpocznie procedurę zmiany regulaminu w zakresie zwiększenia częstotliwości wywozu poszczególnych frakcji z budynków wielorodzinnych.

TYLKO UCZCIWIE PRZESTRZEGAJĄC ZASAD ZAGOSPODAROWANIA ODPADÓW, UNIKNIEMY POWSTAWANIA DZIKICH WYSYPISK CZY PŁYWAJĄCYCH PO J. DRWĘCKIM „PLASTIKOWYCH WYSP”.

Dziękuję – Anna Rutkiewicz Mirosław Godlewski Jarosław Borzuchowski Bogusław Fijas Adam Żyliński Gmina Ostróda KOMA Olsztyn Związek Gmin „Czyste Środowisko” Telewizja MazuryMeloradio Gazeta Ostródzka

Polub, udostępnij lub obserwuj:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij, powiadom swoich znajomych!

Facebook
Google+
http://www.waldemargraczyk.pl/2020/12/18/wspolpraca-sie-oplaca